Piegādi veicam visā pasaulē. Осуществляем доставку в разные страны мира. We ship worldwide.

 

Bieži uzdotie jautājumi

 

Silksecret komanda ar prieku atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem. Šeit esam apkopojuši bieži uzdotos jautājumus. Ja neatradāt atbildi uz savu jautājumu, lūdzu, rakstiet mums. Ar prieku atbildēsim.

 

1. Salīdzinot ar citām (tradicionālajām) segām, vai ar zīda šķiedru pildītas segas ir pietiekami siltas?

Jā, zīda segas būs pietiekami siltas, ja izvēlēsieties atbilstošu biezumu, jo tām piemīt unikāla termoregulācijas spēja. Zīda segas pielāgojas ķermeņa un guļamtelpas temperatūrai, tādējādi sniedzot tieši tādu siltumu, kāds Jums ir nepieciešams. Ja guļamtelpā ir silti, tad izvēlieties plāno segu, ja ziemā telpa ir pavēsa – izvēlies vidēji biezu vai ļoti biezu segu. Dodieties uz sadaļu “Kuru zīdu segu izvēlēties” un uzziniet vairāk.

Neliels salīdzinājums ar dūnu un spalvu pildījuma segām. Apsedzoties ar dūnu pildījuma segu, sākumā ir jūtams liels siltums, šķiet, viss ir kārtībā, bet pārmērīga siltuma dēļ paliek pat ļoti karsti, tāpēc dažkārt sākas svīšana, āda neelpo, izdalītais mitrums sāk atdzist un kļūst auksti, līdz ar to netiek saņemts komforts un pilnvērtīgs miegs. Kāpēc tā notiek? Vaina ir šo segu apvalkā. Tā kā dūnām ir nelāga mode spraukties ārā caur apvalku, apvalka audumam ir pievienoti ūdensnecaurlaidīgi materiāli, līdz ar to nav arī gaisa caurlaidības. Šāda sega neļauj pietiekami elpot jūsu ādai, tāpēc ir karsti. Šādām segām ir slikta termoregulācija, tajās ātrāk uzkrājas mitrums un vairojas putekļu ērcītes. Tās var izraisīt alerģijas.

 

2. Vai ar zīda šķiedru pildītas segas nav slidenas?

Nē! Segas un spilveni ir pildīti ar zīda šķiedru, bet to apvalks ir dabīgas kokvilnas satīns vai satīns kopā ar zīdu. Tādējādi varat neuztraukties – ar zīdu pildīta sega nebūs slidena.

 

3.Vai segas pildījums nemainīs savu atrašanās vietu visā segaslietošanas laikā?

Varat būt drošs, ka segas pildījums nemainīs savu atrašanās vietu visā segaslietošanas laikā. Pat 10 gadu laikā! To nodrošina īpašā segu ražošanas tehnoloģija, kas ir roku darbs ar gadsimtiem ilgām tradīcijām un ražošanas mākslu.

Nelielas zīda šķiedras sagataves ar rokām tiek izstieptas līdz vajadzīgajam izmēram,tās liekot krusteniski slāņos uz auduma. Slāņi tieklikti šādā veidā, līdz ir sasniegts vajadzīgais segas biezums. Kvalitatīvs garšķiedras zīds, vienmērīgi krusteniski sakārtots uz auduma, veido vienveidīgu,izturīgu, izstieptu masu, ko pēc tam no iekšpuses pa perimetru ar rokām piešuj pie segas apvalka. Tāda izgatavošanas tehnoloģija pat bez mašīnstepēšanas izslēdz pildījuma savelšanos. Ļoti izsmeļošu informāciju par kvalitatīvas zīda segas tapšanu varat aplūkot sadaļā “Kā top zīda sega”.

 

4. Vai ar zīda šķiedru pildītām segām un spilveniem ir nepieciešama speciāla kopšana?

Ņemot vērā zīda šķiedras unikālās īpašības, to, ka zīdā nedzīvo putekļu ērcītes, neveidojas baktērijas un putekļi, kas visbiežāk arī ir segu mazgāšanas iemesli, regulāri mainot gultas veļu un vēdinot segu, zīda segas nav nepieciešams mazgāt.

Ar zīda šķiedru pildītas segas nedrīkst pilnīgi mazgāt. Ja gadījies kāds traips, var mazgāt tikai sasmērētās vietas. Turklāt ar vēsu ūdeni, vieglām kustībām un dabīgiem mazgāšanas līdzekļiem. Vēl viens iemesls, kāpēc zīda segas nedrīkst mazgāt, ir 98% šķiedras proteīna zīda sastāvā, kas mazgāšanas līdzekļu ietekmē izšķīst. Šķiedra kļūst trausla un pastāv varbūtība, ka segas pildījums savelsies un zīda šķiedras īpašības mazināsies.

 

5.Kā man skatīties uz to, ka zīda izstrādājumi ir ražoti Ķīnā, kā ir ar kvalitāti?

Vispirms vēlamies atgādināt, ka zīda pirmsākumi ir meklējami Ķīnā, kur gadsimtiem ilgi tiek koptas un attīstītas zīda segu ražošanas tradīcijas. Arī mūsdienās Ķīna ir lielākā zīda ražotājvalsts, kur saražo 80% no pasaulē piedāvātās zīda produkcijas.

Turklāt Ķīnā zīda izstrādājumi, tostarp ar zīdu pildītas segas, ir preces ar augstu pievienoto vērtību.

Silksecret piedāvātās zīda segas ražo Ķīnā, jo šādu ražošanas tehnoloģiju augstā kvalitātē pieprot tikai ķīnieši. Šo produkciju atzīst visā pasaulē – pasaules luksusa viesnīcas un veselīga dzīvesveida piekritēji, un cilvēki ar augstām prasībām pret produktu.

Varam apgalvot, ka visā pasaulē piedāvātās ar Mulberry zīda šķiedru pildītās segas ražo Ķīnā un to cena pie cita pārdevēja bieži pat ievērojami pārsniedz mūsu cenas. Zīda izstrādājumi tiek ražoti ekoloģiskā saimniecībā, kuras izstrādājumiem ir piešķirts ECOLOGICAL TEXTILES sertifikāts, kas garantē, ka tie ir ekoloģiski tīri un kvalitatīvi produkti.

 

6.Vai segu un spilvenu pildījums tiešām ir īsts zīds? Kā es varu pārbaudīt Silksecret.lv segu kvalitāti?

Silksecret zīda izstrādājumi ir ražoti, izmantojot Mulberry zīdu, kas ir augstvērtīgākais un kvalitatīvākais no visiem zīdu veidiem, ekoloģiski tīrs, dabisks, cilvēka veselībai un komfortam piemērots materiāls. Katrai īstai zīda segai un spilvenam ir rāvējslēdzējs, kuru atverot var pārliecināties par zīda īstumu un kvalitāti. To varat veikt pats. Ar šķērēm nogrieziet mazu daļiņu zīda šķiedras un aizdedziniet to, dabīgs zīds degs lēni, smaržai ir jābūt kā degošai organiskai vielai – degošiem matiem vai nagiem, beigās veidojot oglītes, kuras paberžot atstās melnus pirkstus.

Ja zīda kvalitāti nav iespējams apskatīties (nav rāvējslēdzēja) un šādas segas ir nostepētas, tad ziniet, ka segu pildījums labākajā gadījumā ir zemākas kvalitātes zīds vai pat var būt arī sintētisku materiālu piejaukums. Šīs ar citām tehnoloģijām izgatavotās segas parasti pēc taustes nav tik maigas, un tām ir krietni zemāka cena. Daudz vairāk par to varat uzzināt sadaļā “Kā atšķirt zīdu”.

 

7.Kāpēc izvēlēties tieši Silksecret.lv zīda segas, nevis kādas citas?

Silksecret piedāvātajām zīda segām piemīt veselībai draudzīgas īpašības. Mulberry zīda šķiedras pildījums un īpašā ražošanas tehnoloģija sniedz lietotājam nepieredzētas sajūtas, un to kvalitāte ir jūtama, tikko apsedzaties. Vārdos izstāstīt to nav iespējams, tas ir jāsajūt, lai izprastu atšķirību.

Zīds ir dabisks materiāls, un salīdzinājumā ar vilnas, dūnu izstrādājumiem tas nesatur alergēnus, bet aktīvi cīnās pret to klātbūtni, piemēram, pret putekļiem, putekļu ērcītēm, baktērijām, sēnītēm un dažādiem citiem kaitēkļiem. Daudz vairāk informācijas atradīsiet sadaļā “Kāpēc zīds”.

 

8. Vai zīda gultas veļa ir slidena?

Zīda gultasveļa ir nedaudz slidena, bet nevajadzētu uztraukties, ka izkritīsiet no gultas vai pazaudēsiet segu. Tas ir tikai mīts. Zīda gultasveļas slidenuma sajūta rodas tāpēc, ka tā ir īpaši maiga un gluda. Šis mīts ir radies tāpēc, ka zīda gultas veļu bieži jauc ar gultas veļu, kas ir ražota no poliestera, kuru mēdz dēvēt par zīda atlasu. No šāda materiāla gatavota gultas veļa ir ļoti slidena un ne tik tīkama ādai, turpretī īstas, dabiskas zīda gultas veļas tā saucamais slidenums ir maigs un īpaši patīkams.

 

9. Vai Silksecret.lv zīda gultas veļa ir dārgāka nekā citur?

Cena noteikti nav augstāka, ja salīdzinot tiek ņemts vērā arī kvalitātes faktors. Salīdzinot dažādus produktus, nepaļaujieties tikai uz preces nosaukumu, pievērsiet uzmanību izmēriem, segas biezumam, zīda veidam, segas apvalka auduma sastāvam. Tāpat preces aprakstā ir jābūt minētam, ka tas ir 100% zīds, nevis tikai vārds “zīds”, kas liecina, ka ir citu materiālu piejaukums.

Ja vēlaties iegādāties tiešām kvalitatīvu zīda segu un zīda gultas veļu, tad raugieties, lai aprakstā ir norādīts zīda veids Mulberry, kas ir augstvērtīgākais no visiem pieejamajiem zīdu veidiem. Tas ir piemērots tieši gultas veļas ražošanai un ir dārgākais no zīdiem.

Svarīgs faktors ir arī zīda gultas veļas auduma biezums, ko apzīmē ar momme: biezāks – 25 mm – būs dārgāks, plānāks – 16 mm – būs lētāks; arī auduma faktūra nosaka cenu: gluds, vienkrāsains – lētāks, ar rakstu, žakards – dārgāks. Ziniet, ka kvalitatīvs gultas veļas komplekts divām personām nemaksās mazāk par 500EUR.

 

10.Vēlos nopirkt zīda segu, kuru man izvēlēties?

Ja nevēlaties mainīt savu tagadējo gultas veļu, tad segas izmērs ir jāpielāgo tās izmēram. Segas un pārvalka izmērs var būt viens un tas pats. Ja vēlaties arī esošo gultas veļu nomainīt ar zīda, tad ir vērts zināt, ka Silksecret segām stūros ir cilpiņas, bet zīda pārvalkiem stūros ir lentītes. Jūs varat piesiet segu pie pārvalka, lai tā neizkustētos no savas vietas. Ļoti ērti!

 

Vēlaties draudzīgu konsultāciju segas, spilvena vai gultas veļas izvēlē? Sazinieties ar mums! Ar prieku atbildēsim uz visiem jūsu jautājumiem un palīdzēsim izdarīt labāko izvēli. Tel.:29269161, e-pasts: info@silksecret.lv